Wszystko co musisz wiedzieć o kosmetykach naturalnych

Wszystko co musisz wiedzieć o kosmetykach naturalnych

brak ocen

Dbanie o cerę stało się jednym z codziennych obowiązków. W tym celu często sięgamy po różne kosmetyki. Niektóre z nich pomimo zdobytej już popularności, tracą po czasie zainteresowanie nabywców. Wyjątkiem są z pewnością kosmetyki naturalne, po które chętnie sięgają klienci. Przyjazność dla skóry, dobra formuła, nietestowanie na zwierzętach — to tylko niektóre powody istotne dla miłośników tych produktów. Co jeszcze wpływa na to, że chętniej wybieramy kosmetyk z najbardziej naturalnym składem?

Jakie kosmetyki są bezpieczne dla naszej skóry?

Najważniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to używanie do ich wytwarzania składników nieszkodliwych dla cery. Konwencjonalne kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności szkodliwe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, powodują przesuszanie się skóry, a także wysypki i zaczerwienienia.

Organiczne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. Dlatego mając możliwość zadecydowania o tym, co stosujemy na naszą cerę oraz przy tym decydując się na kosmetyki naturalne jesteśmy w stanie wyeliminować szkodliwy wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą skórę, ale także na nasze zdrowie.

Kosmetyki naturalne i ich bezpośredni wpływ na cerę 

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego charakteryzują się efektywnym działaniem oraz wspierają naturalne procesy, jakie zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne usprawniają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki efektywnie wiążą wodę w komórkach oraz przeciwdziałają jej odparowywaniu, w przeciwieństwie do konwencjonalnych składników, jakie jedynie ustanawiają warstwę zatrzymującą wilgoć.

Dodatkowo kosmetyki naturalne oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Efekty używania może i wymagają więcej czasu, niemniej jednak są trwałe i powinno się na nie poczekać.

Czy kosmetyki naturalne wpływają pozytywnie na środowisko?

Kosmetyki naturalne produkowane są z dbałością o środowisko. Materiały stosowane na opakowania produktów z reguły pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne pozyskiwane są w przyjazny dla środowiska sposób z ekologicznych upraw. Przy produkcji kosmetyków nie stosuje się żadnych środków chemicznych, a ziemia nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska.

Kosmetyki Cruelty free to skuteczny sposób na ograniczenie cierpienia zwierząt

Czy zastanawiałeś się kiedyś jaka jest podstawowa różnica pomiędzy ogólnodostępnymi a naturalnymi kosmetykami? Organiczne kosmetyki nie powodują cierpienia zwierząt, a w składzie nie mają pochodzących od nich składników. To powoduje, że tego typu produkty są przyjazne zwierzętom. Do tego wybór produktów naturalnych jest etycznym rozwiązaniem i pozytywnie wpływa na cerę.

Producenci coraz chętniej wykorzystują specjalne oznaczenia na etykietach swoich produktów, aby wyrazić poparcie dla produkcji kosmetyków nietestowanych na zwierzętach. To znane loga, takie jak: Ecocert, VeganSociety bądź CrueltyFree.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Dorota Szymańska

Posiadam i używam tylko naturalnych kosmetyków i bardzo je polecam.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły
Jak zrobić sobie manicure hybrydowy?
Komentarzy:0
brak ocen