Na jakie inwestycje przeznaczyć odłożone środki w 2022 roku?

Na jakie inwestycje przeznaczyć odłożone środki w 2022 roku?

brak ocen

Jeśli masz sporo oszczędności, wiesz jak istotna jest decyzja o przeznaczeniu ich na konkretną inwestycję. W przeciągu kilku lat środki pochłonie spadek wartości waluty. Jednak jeśli zakupimy coś wartościowego, sytuacja stanie się o wiele lepsza, a nasze pieniądze nie będą zmarnowane. Opcji jest wiele, a wszystko zależy od Twoich możliwości i predyspozycji.

Dlaczego warto inwestować środki?

Niemało ludzi twierdzi, że pieniądze można zarobić tylko ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową lub do tak zwanej „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.

Inflacja, bo właśnie o nią się tutaj rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła ponad 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ostatnim roku tyle naturalnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach oszczędności. Można niewątpliwie poszukiwać innych możliwości, żeby się przed nią uchronić, albo wyrównać odnotowane straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty – jak zacząć inwestować?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się ostatnimi czasy bardzo modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji co pewien czas. Można się na nich w rzeczy samej dużo dorobić oraz z łatwością pozbyć.

Ponadto specjaliści prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin bądź Ethereum zaliczą duży wzrost w najbliższej przyszłości. Bez wątpienia, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć energiczny rynek i sytuacja na nim może się zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeśli jesteś totalnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, które łatwiej zrozumieć.

Jakie nieruchomości są warte inwestowania?

Gdy mamy zgromadzone trochę większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to robić, ale ja przedstawię 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w atrakcyjnej cenie i okolicy, jakie po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to dobry sposób i po kilku takich zabiegach da się zyskać naprawdę ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania oraz wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań wybieranych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest wziąć kredyt, nabyć mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części bądź w całości spłacają nasze zobowiązanie.

Surowce warte zainwestowania oszczędności

Kolejnym sposobem odkładania środków na swoją emeryturę jest inwestowanie w kruszce. Rynek jest dość stały i przez wielu traktowany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidzianymi i kryzysami gospodarczymi.

Złoto jest idealnym surowcem do zakupu dla początkujących. Niezależnie czy kupujemy ten metal w formie fizycznej czy papierowej, ryzyko jest niewielkie. Warto wziąć pod uwagę zakup kilku gramów złota i schowanie ich w bezpiecznym miejscu, a szanse na bezpieczne przechowywanie oszczędności są bardzo wysokie.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu
Jan Krajewski

Ja swoje wszelkie oszczędności inwestuję w nieruchomości.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły