Jak zrobić sobie manicure hybrydowy?

Jak zrobić sobie manicure hybrydowy?

brak ocen

Paznokcie hybrydowe jesteś w stanie zrobić sama w domu. Może myślisz, że nie potrafisz, że to trudne. Przeczytaj artykuł poniżej i przekonaj się, że to łatwe! Na początku musisz wiedzieć, jakie zakupić narzędzia do dobrego wykonania manicure hybrydowego. Z nami się tego dowiesz! Kolejną rzeczą są poszczególne etapy, jakie musisz wykonać po kolei. I na koniec, dowiesz się, jakich błędów nie popełniać. Przyjemnej lektury.

Skromne zakupy przed pierwszym manicure hybrydowym 

Aby zrobić manicure hybrydowy, musisz wyposażyć się w parę niezbędnych narzędzi. Nie jest to wielka inwestycja, ale na pewno się opłaca. Przede wszystkim powinnaś kupić lampę UV. Możesz wybrać spośród małych, przenośnych lamp lub większych i profesjonalnych. Istotne jest, żebyś na początku miała chociaż jedną. Prócz tego potrzebne Ci będą lakiery hybrydowe. Na start wybierz kilka swoich ulubionych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz w większości wypadków korzystać. Fundamentalnym elementem manicure hybrydowego są baza i top. To dzięki nim hybrydy są porządnie utwardzone i trzymają się na paznokciach dłużej aniżeli pospolite lakiery. Przy zakupie topu, możesz zdecydować się na opcję z połyskiem bądź matową, zależnie od tego, w której czujesz się lepiej. Nie zapomnij również o zakupie acetonu i cleanera (odtłuszczacza), służą one do oczyszczania paznokci i znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy możesz zakupić osobno bądź w zestawie, zarówno w sklepach online, jak i również stacjonarnych.

Wykonanie krok po kroku samodzielnych paznokci 

Gdy masz już wszelkie potrzebne zakupy, czas zacząć wykonywanie manicure hybrydowego. Przed rozpoczęciem oczyść swoje paznokcie oraz wypiłuj je tak, aby otrzymać wybrany przez siebie kształt i zmatowić płytkę paznokciową. Następnym krokiem jest nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego oraz włożenie paznokci pod lampę, gdzie się utwardzi. Postaraj się nakładać bazę ostrożnie, by manicure nie wyszedł nazbyt gruby i odstający. Później, zależnie od tego, który masz lakier, nałóż jedną lub dwie powłoki koloru. Jeśli posiada on dokładne krycie, wystarczy zaledwie jedna warstwa. Po nałożeniu lakieru po raz kolejny użyj lampy UV. Przedostatnim etapem jest zastosowanie topu, który utwardzi paznokcie oraz pozwoli osiągnąć efekt połysku albo matu. Po wyciągnięciu paznokci spod lampy spłucz klejącą powłokę odtłuszczaczem i gotowe! Możesz radować się swoim manicure hybrydowym!

Najczęstsze błędy popełniane podczas samodzielnego manicure hybrydowego 

Nie nakładaj zbyt dużo warstw lakieru. Najczęściej, gdy nałoży się zbyt grubo lakier, to hybryda się marszczy i wygląda nieestetycznie. Po takim kroku lakier nie utwardzi się dostatecznie, a to spowoduje, że się zmarszczy i będzie odchodził od paznokcia.
Do zmycia uprzedniego lakieru używaj acetonu i patyczka. Odrywanie czy piłowanie hybrydy doprowadzi do tego, że paznokieć stanie się cieńszy i zacznie pękać. Nie obcinaj i nie piłuj paznokci już po skończonym zabiegu. Skracając paznokcie, są one narażone na brak ochrony przed brudem i powietrzem.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły