Akcesoria na ślub, czyli co uzupełnia Twój strój.

Akcesoria na ślub, czyli co uzupełnia Twój strój.

brak ocen

Zarówno Panna Młoda, jak i Pan Młody chcą dobrze wyglądać na swoim ślubie i dobrze się prezentować. Dokładnie dbają o to, co założą w dniu ślubu. Niezwykle istotne, oprócz sukni ślubnej i garnituru, są dodatki. Biżuteria ślubna sprawi bowiem, że stylizacja Państwa Młodych będzie dopracowana i przemyślana. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, to zapraszamy Was do zapoznania się z poniższym artykułem.

Biżuteria w ślubnych kreacjach!

Dla odpowiedniego podkreślenia i uwydatnienia wymarzonego stroju trzeba na początku się zastanowić, w jakim stylu chcemy być ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny, czy też romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może zupełnie w inną stronę – glamour? Każdy z nich w pewny sposób określa dobór dodatków. Przy sukni minimalistycznej oraz romantycznej cenimy drobne, oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to z kolei bogactwo formy oraz wszelakich zdobień. Akcesoria w stylu vintage i boho muszą być symboliczne, niemniej jednak podkreślające naturalność kreacji. Ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na kolor sukni, albowiem do bieli pasuje właściwie wyłącznie srebro, tymczasem w odcieniach „złamanych” można już bez skrępowania decydować się także na złociste elementy. Musimy zwracać uwagę na całość oraz efekt, który pragniemy uzyskać. Jeśli preferujemy styl glamour, mierzymy bogato zdobioną, okazałą i obfitą suknię, podążajmy tym stylem oraz skuśmy się również na widoczne kolczyki, bądź ciężką kolię, która jeszcze skuteczniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach winniśmy być konsekwentni.

Co za dużo to niezdrowo?

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden wyjątkowy dzień olśnić wszystkich gości, co jest jak najbardziej oczywiste oraz oczywiście powinno tak być. Pamiętajmy jednak, że ilość nie zawsze (a, ściśle mówiąc, nadzwyczaj rzadko) znaczy jakość. Jeżeli decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy wiszących kolczyków, bransoletek z koralików, wielu warstw grubych pereł na szyi, bo zwyczajnie będzie to przesadą. Zbytek, zamiast ozdabiać, będzie wręcz szpecić. W wyborze biżuterii powinno się osiągnąć równowagę pomiędzy strojem a ozdobami.

Ręka, uszy, szyja:

Czasem towarzyszą nam dylematy, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu, to powinno się każdą część ciała ozdobić biżuterią, aby zaakcentować tym samym tę szczególną okazję. Jednakże nie o to w tym wszystkim chodzi, ponieważ biżuteria powinna być uzupełnieniem do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Na przykład, przy bardzo rozbudowanym dekolcie albo okazałym gorsecie wystarczy delikatny naszyjnik i drobne kolczyki, z kolei przy powiewnej kreacji boho oczaruje biżuteria artystyczna.

Biżuteria do włosów:

Świetna alternatywa dla Pań, które nie planują stawić na bardziej oryginalny dodatek bądź po prostu nie przepadają za biżuterią. Kluczowa jest w tym przypadku nasza fryzura – jaki będzie mieć wygląd oraz jaką formę. Może się okazać, że planujemy na głowie bardzo rozbudowaną fryzurę i przystrajanie jej dodatkowymi wstawkami popsuje cały efekt. Niemniej jednak warto zastanowić się nad subtelnym szczegółem wpiętym we włosy. Może być to ozdobna spinka, opaska z dopiętym zdobieniem, bądź przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Doskonałym dopełnieniem mogą okazać się także kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej wdzięku oraz dziewczęcości.

Dla Panów:

Dobór odpowiednich dodatków ślubnych tyczy się obojga małżonków. Nie tylko kobieta powinna mieć to na uwadze, ale mężczyzna również. Nie wierzysz! Co w takim razie powiesz na spinki do mankietów lub krawatu? Czy to nie jest ważna kwestia, która musi być przemyślana i dobrze wybrana? Na szczęście rynek posiada w swojej ofercie dużo spinek, w różnych odsłonach. Jest to żółte złoto z brylantami, szeroka gama białego złota lub nawet stal szlachetna.

Dodaj komentarz
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Jak zrobić sobie manicure hybrydowy?
Komentarzy:0
brak ocen